SCTEST #23 (Women and IT):”Дівчата більше грають у сім’ю а хлопці у війну”

Startup Crash Test 23
Головним чином, сьогодні ми намагалися розвідати, як жінки підприємці впливають на Інтернет, а він, у свою чергу, на них. Вийшло це у нас чи ні, судити вам, але Віка Журбас (яка модерувала панельну частину) навела чудово цитату: “Доки в руках чоловіків знаходиться нафта і газ, єдиний стратегічний ресурс, доступний жінкам, це Інтернет”. З цих слів ми бачимо, що передумови є, вони ідентифіковані і потребують дослідження.
Почався SCT за наявності лише двох спікерів: Марії Захарченко та Тетяни Гриневої, вже пізніше приєдналася й Оксана Матвійчук. Якщо ви якимось чином не знайомі з ними, то можете полистати мій анонс.

Віка: розкажіть про попереднє місце роботи.

Тетяна: це вже був онлайн-бізнес. Почала працювати у Форексі на посаді брокера.
Марія: вчилася на прикладній математиці в КПІ. Перша робота була стартапом – система
обліку грошей за навчання для університетів. Далі працювала в Террасофт, потім в ще одному проекті Медіаконтекст.

Віка: ІТ чоловіча сфера?
Тетяна: якщо брати Izum.ua, то у нас з 17 працівників всього один хлопець. Але це специфіка. Ми працюємо на ринку моди.
Марія: робота з чоловіками відбувається у важких умовах. Всі ці вечірки, жінки, бані (сміється і додає, що жартує). Насправді, мені з чоловіками легше працювати.
Оксана: дослідження показують, що дівчата більше грають у сім’ю а хлопці у війну.

Віка: чи часто ви відчуваєте несерйозне ставлення до себе, лише через те, що ви жінка?
Тетяна: середній вік працівників нашого порталу – 25. Звісно, виникають непорозуміння, але лише через те, що “40-річний дядько не хоче вірити в уміння 25-річного спеціаліста продавати його товар”. І тут стать не важлива.

Віка: як поєднуєте роботу і відпочинок?
Оксана: гарний топ-менеджмент збудований за системою, яка сама працює за рахунок правильного підбору команди.

Віка: часто звертаєтеся до чоловіків? За чим?
Оксана: так, треба бачити свою роботу ще й з іншого боку. Але для цього не завжди потрібен чоловік (посміхається). Зазвичай, достатньо просто когось, хто думає кардинально інакше.

Далі було багато питань від Карполана, які в деякій мірі інакше підходили до висвітлення теми краштесту. Дізналися і про ставлення до подружнього життя, до дітей і тд.

На жаль, не змогла скласти нам компанію Оксана Завойко. Надіюся, в неї все гаразд.

Робимо перерву і переходимо до презентацій проектів!

ActiveGift.me
Ті, хто відвідують SCT систематично напевно вже знайомі з Артемом Сухорословим та його проектом, що стартував не так давно.  Мені сподобалася його презентація. Я часто, слухаючи подібні виступи, намагаюся знайти щось непотрібне, щось доповнити. Артем гарно відточив і слайди і слова, для їх супроводу. Чого вартий тільки Sequoia Test. Якщо коротко, то сервіс, який презентував Артем, націлений допомогти підібрати подарунки для ваших друзів. Варто лише: придумати варіант – анонімно вияснив чи підходить він – купити – подарувати. По суті, це комплексне рішення для зменшення витрат часу на походи по магазинах і “нескінченні роздуми”. Якщо цікаво, то детальніше можна ознайомитися у матеріалі на блозі Артема – “Що таке ActiveGift.me“. А ще, можна взяти участь у закритому бета-тестуванні продукту, що допоможе налагодити його роботу. Для цього варто зайти на сайт і авторизуватися. Доступ отримають тільки ті, хто відвідував краштест #23.

QRload.com
Сергій Шиндяпін презентувався другим і зацікавив присутніх QR-кодами. Правда, в залі були люди, які не знали “що це таке” і навіть такі, що стверджували, ніби Сергій “прийшов не на той захід, де можна про таке розказувати”. Схоже, хтось не до кінця розумів куди потрапив. Адже, де як не на Startup Crash Test’ах розповідати про баркоди??? Вибачте за ці “багатобукв”, просто, я дійсно здивований. Отже, презентований сервіс дозволяє створювати, зберігати, оброблювати та вести різноманітні статистики по використанню QR-кодів. Якщо детальніше, то Сергій пропонує хостинг із статистикою і контролем контенту, веб-інстумент для створення та обробки кодів, api стикування із системами поліграфії та доставки. Було озвучено цифру: за скромними оцінками в 2012 році послуги по кодування QR генеруватимуть 500 млн доларів.

Fotofilma.com
Микола Мельник розповів нам про інструмент створення роликів. Головним чином він призначений для зручного монтажу  фото-відео-музики у приємний ролик за вказаною тематикою та іншими налаштуваннями. Щоб не показувати все на пальцях – публікую один із роликів, який автори зробили власноруч. Він називається “Україна”

Цікава панельна дискусія? А як вам проекти?

Частину онлайнової трансляції можна подивитися на одній із сторінок сайту sctest.org — http://www.sctest.org/kiev/22-06-2011/on-line-translyatsiya/

Наступний краштест буде виїздним і матиме назву “SCT #24 BBQ”. Він відбудеться 30 липня. Тож, час вже планувати і думати про придбання іменних бейджів. До речі, сьогодні вже дехто отримав свої.

Реєстрація — http://www.sctest.org/kiev/registracia
Програма обіцяє бути непересічною. Але нікому не кажіть, що я вам злив інформацію =)

P.S. Ну ж, активніше, літо надворі!

Leave a Reply