Startup Crash Test #20: КПІ-шний

Startup Crash Test 20

І тільки цього разу у мене не буде багато матеріалу. Фотік я не брав, а оскільки допомагав організаторам – так, то я роздавав сині кульки для голосування – то й не чув панель повністю, та й сам краштест спостерігав із задніх рядів. Але, тим паче, сказати є що.

З усіх фоток, що тут наведені, лише дві мої. На інші я поставив ніки тих, хто кидав їх у стрічку по хештегу (ну, ви знаєте по якому хештегу).

101 аудиторія: де то є?

Знайти 7 корпус було не важко. Бо як казали усі, кого я запитував: “Це той, що найвищий”. А от із пошуком 101 аудиторії виникли певні труднощі. 70% студентів не знали де вона, 20% показали “кудись туди” і лише 10% (а це всього одна людина) вказали точний напрямок.

Реєстрація: погляд із середини

Оскільки я долучився до роботи реєструючого органу, можу твердо сказати – ЦЕ ПЕКЛО! Дякувати Богу, у нас був сканер. А він в рази підвищував продуктивність. Не можу точно сказати коли почала реєстрація, здається, за 10 хвилин до офіційного її початку, бо відвідувачі почали збиратися не на жарт швидко. Усі, хто мав роздрукований квиток – одразу проходили на сканер. Хто полінувався роздрукувати – чекали у черзі до списків. До речі, та черга рухалася теж доволі швидко. Тож, через хвилини 4 беремо у мене синю кульку і заходимо в аудиторію. На реєстрації працювало 5 дівчат, ну і я.  В один прекрасний момент у мене склалося враження, що  аудиторія не витримає й половини охочиш.

Денідов у твіттері писав про конверсію 60-70%. Думаю десь 70-75%  було. Тобто, зал вмістив 400+.

1301059251_api.jpg

Кейноут

Люди все ішли і йшли. І не забували кидати свої візитівки у спеціальний ящик для розіграшів. За 10 хвилин до 16.00 Денідов презентував кейноут “Credit Card Funded Startup”. Але люди йшли і йшли, тож я нічого не почув.

Розіграш

Орг відсмалив: “Хто ще не кинув візитівку у скриньку?” Із залу: “Я,я,я”. Орг: “То на наступний раз не запізнюйтеся”. Насправді, подарунки були класні. Шкода, я не взяв участі.

x2_52b9ab0.jpg r9nzb.jpg

Панельна дискусія

Десь о 16.10 закінчився кейноут і стартувала “Панель”. Від того часу всі реєстрації вважалися “із запізненням” і відвідувачі платили 20 грн. Були й такі, хто запізнився, та кількість їх незначна.

Саме “Панель” стала для мене найважливішою частиною Crash Test’у, бо на дискусію з’явилися мегакласні особистості: Дмитро Шоломко (Google), Дмитро Шимків (Microsoft), Юлія Марішчук (Allegro Group), Павло Жданов (UMH), Сергій Петренко (Yandex). Звісно, цікаво було спостерігати за битвою “гігантів” (Google- Yandex-Microsoft). Дехто перед початком прогнозував справжній бій. Але, на жаль (чи на щастя), цього не сталося. Та те з якою підкованістю присутні жартували один над одним, було прикольно спостерігати. Зокрема, сподобалися питання Макса Школьніка про майбутні тренди для стартапів і конкретні технології, яких не вистачає запрошеним. Відповіді були у паралельних площинах: геолокація, соціальщина, смартхауси, мобільщина, технології для автомобілів.

263915288.jpg

Vteme

Вже через кілька хвилин презентації проекту зал загудів, а коли дійшла справа до питань, відверто почав стібатися із доповідача. Проект полягає у створення ресурсу відео\аудіо консультацій (як в реальному часі, так і в записі) і є SaaS-рішенням. Мають діючу бета-версію. Мої сусіди намагалися протестувати її, та реєстрація довжину у цілий квест (безліч полів) їх злякала. У планах є створення віджету для вбудови на сайти та введення партнерської програми. Була купа питань про консультантів, їх адекватність, онлайн-договори, якість послуг і т.д. і т.д. В цілому мені не сподобалося. Віяло якоюсь такою масштабністю, з якою вони навряд чи справляться. А ще мені не сподобалися доменні імена. Ряд такий: для України – vteme.in.ua, для Росії – vtemA.ru, для широкого світу – Uteme.com. Галабарда якась.

Magfashion

Ця презентація не принесла кращого результату за попередню (все за тією ж реакцією залу). Суть: проект дає змогу фешн-журналам, модним агенціям, брендам випускати електронну інтерактивну версію свого каталогу дуже просто і швидко (доповідач сказав – 2 години). Оце і вся ідея. Серед почутого: “Частину коштів ми передаємо Грінпісові”. Здається, він представив себе як дизайнер. Висновок: доповідач з нього не такого рівня, як треба.

ЄСПКЧІТ

Саме таким набором букв можна коротко назвати презентований останнім проект. А означає це ось що: “Єдина система продажу квитків через Інтернет та термінали”. Доповідачем виступав Антон Вокруг. Вперше я слухав його на Microsoft Minicamp #2, тож і тут він не підвів. У порівнянні із попередніми це було круто. Сервіс передбачає створення ситеми продажу квитків на різноманітні заходи. З наведених даних: 500к квитків щомісяця продається у Києв для походів до кінотеатрів. Вражає, правда?  Ну і ціла дискусія про технічні рішення. Але Антон був лаконічним. У котрійсь із статтей про презентації стартапів я читав, що людина, яка вірить у свій проект дивиться на світ інакше. Певно, так як це робить Антон. До речі, хотів він всього тільки $60к для покритя Києва і $25к для завершення проекту. Доволі скромно.

Голосування

Зал вибрав презентацію Антона Вокруга і закидав його кошик кульками!

1301057645_api.jpg

Бонуси

Це радше мої особисті бонуси. Бачив авторів #radiot Бобука і Грея_Ру – поважні дядьки. Зусрівся із представниками Minutiona, про який я недавно писав. Домовився про висвітлення проекту із фаундером Autotime, який зараз на seed-стадії. Познайомився з людьми із Growthup, зокрема з Денисом Довгополим, та ще з купою цікавих особистостей.

263947564.jpg 263970652.jpg

Всім спасибі

Заключне слово віддаю оргам і відвідувачам, які створювали умови і атмосферу.

Leave a Reply