Репорт з #mscampua нумер 3

DSC_0644.JPG

Знаєте, я дуже вразливий. Вразливий до того, що доводиться бачити. І друкуючи свої враження я ніколи не намагаюся бути об”єктивним. “Врешті, це твій блог, пиши що хочеш, аби воно тобі подобалося і було щирим”, – скажете ви. Або, як сказав сьогодні Дмитрієв: “Щоб ковбасило”.  Зазвичай у вступному слові до репорту я пишу щось, аби окреслити своє загальне враження. Так от, Дмитрієв, зі своїм потужним запалом, вартий саме цієї частини матеріалу. Якщо вам коли-небудь буде потрібен живий приклад трушного блогера – знайдіть Олексія і послухайте його хвилини зо дві – кращого мотиватора для блогосфери я не бачив.

Поїхали
Знову субота, знову офіс Майкрософта, знову мінікемп. Ні, я зовсім не хочу, щоб це речення виглядало нудним, повторюючи знову-знову-знову. В такий спосіб я намагаюся  налаштувати вас на потрібний лад.

Продовжимо
П’ємо з Тарасом чай і переходимо до конференц-залу, де я зустрічаю Ярослава Федорака. Завдяки цьому я навіть забуваю простежити о котрій почався кемп.

Вступне слово від Максона і перший сюрприз: десятьом, хто показує встановлений на ноуті ІЕ9 подарують футболки з логотипчиками самого браузера та HTML5.

DSC_0543.JPG DSC_0551.JPG

DSC_0462.JPG DSC_0464.JPG DSC_0468.JPG


Вахтанг Кіпіані
– журналіст
Певно, ви знаєте його: знайомі особисто, бачили на ТБ, чи… cлідкуєте за  оновленнями новин на його молодому проекті (здається, піврічному) “Історична правда”. Саме про неї (правду) і розповідав Вахтанг. Не лише про ідеологічну роль (суттєву), як це може робити журналіст, а й про показники відвідуваності, генерування контенту, ті та інші обставини роботи. “Історична правда” не має конкуренцііі на відміну від подібних ресурсів на заході. Мені особливо сподобалося: ” Ми пишемо про історію, яка хвилює, яка збуджує”.  Важливим є принципи за якими матеріал публікується, адже у авторів проекту є бажання висвітлити як добру так і погану сторону – без абстрагування від усього іншого. Дизайн та хостинг – це подарунок від “Української правди”. Цікавим є факт, що відвідувачі з одного японського університету поставили своєрідний рекорд перегляду з глибиною у 7 сторінок, а кількість хостів звідти вимірюється сотнями. Недавнє спеціальне розслідування від Марії Матіос отримало біля 14 тисяч переглядів за два дні
і стало найуспішнішим матеріалом ресурсу. Для тих, хто не вміє чи не хоче читати (так сказав пан Кіпіані) є розділ “Артефакти”. У ньому зібрані фото і скани документів цікавих історичних подій. Для прикладу: великою популярністю користуються фото радянських презервативів.

DSC_0472.JPG DSC_0477.JPG DSC_0480.JPG

Олексій Дмитрієв – сомельє
У кожній доповіді я намагаюся зосередитися на якомусь слові, яке підкреслює автора та його матеріал. Для Олексія таким словом є “пристрасть”. І не лише тому, що назва доповіді “Пристрасть – двигун контенту”. У тому, що він говорив була пристрасть. Він думає про контент 24 години на добу незалежно від дня тижня, місця і роботи, яку доводиться виконувати. Він найкращий сомельє України, працює в Hyyat`i і веде винний блог. Саме про останнє – про хобі – він і розповів. Ведення записів допомагає йому вивчати і засвоювати нову інформацію. А оскільки його контент – відеодегустації, що як мінімум непересічно, то й розвивається у процесі. У тих кількох словах вступу можна було побачити еволюцію особистості. Особливо, коли він розповідав про свої “зривоголовні” враження від знайомства з гугл аналітіксом. Веселим був жарт: “Щоб дружина не вигнала з дому довелося залучити її у якості оператора”. Аби довести реальність своєї особи він провів кілька вуличних дегустації, де охочі змогли продегустувати вино, навчитися чогось у сомельє і пересвідчитися, що Олексій Дмитрієв не вірусна реклама. Я почув багато якісних порад про мотивацію до створення  контенту. А якщо підсумувати усе сказане – Льоша ковбасить!

DSC_0514.JPG DSC_0516.JPG DSC_0465.JPG

Сергій Мітяєв – редактор gagadget’у

Сергій розповідав про конкурси для сайтів. Ми отримали купу рекомендацій щодо їх проведення та усіх нюансів у вигляді підводних каменів. Доповідач наголосив, що конкурси – один з елементів стратегії розвитку, і не можна зосереджуватися лише на ньому. Позитивність:  підвищення лояльності, емоційна складова. Міфи про конкурс :  не дає росту аудиторії,  не дає унікальності (багато хто це робить), не дає довіри, не дає любові до ресурсу. Підводні камені: призолови – люди, які масово беруть участь у різних конкурсах, доставка призів по конкретному регіонові, точні умови, зворотній зв’язок , вроджена недовіра аудиторії (певний процент). Типи конкурсів: вікторина, творче завдання (текст, фото, відео). Зокрема Сергій наголошує: “Чим простіші умови – тим більше людей візьме участь”.

DSC_0532.JPG DSC_0533.JPG DSC_0537.JPG

Перерва

Для когось це були забавки у Kinect, для когось нові знайомства, для когось просто кава.

DSC_0562.JPG DSC_0569.JPG DSC_0575.JPG

Мармулєтка

Єдина на сьогодні доповідачка. Розповідала про свої проекти: Читанка, Рагу.лі. Під час демонстрації останнього мені сподобалися дві кнопки на сайті –  “всі рагулі” зверху та “більге рагулів” знизу. Була ще невеличка провокація із залу, та Мармулєтка трималася достойно.

DSC_0601.JPG DSC_0603.JPG DSC_0598.JPG

Про спонсора

Далі говорили про ІЕ9. Незле говорили, я аж вирішив завантажити і протестувати.

DSC_0583.JPG

Новий інтернет рік від ІЕ9

На останок нам запропонували відсвяткувати Новий рік для інтернету. Спочатку розважили гарними танцями, далі запросили до столу. Все можна побачити на світлинах. Було смачно і цікаво.

DSC_0614.JPG DSC_0621.JPG DSC_0657.JPG

DSC_0674.JPG DSC_0681.JPG DSC_0577.JPG

А про Kinect?

Ледь не забув. За традицією ми з Тарасом пішли тестувати продукти Майкрософта. На цей раз Максон нас здивував Kinect’ом. Забавка ще та. Десь із півгодини ми грали: бокс, настільний теніс, пляжний волейбол. Як матимете можливість – обов’язково спробуйте.

Подяки

Усім, хто долучився до організації –  подяка.

Усім, хто прийшов – подяка.

Усім, хто посміхався, брав участь у дискусіях – подяка.

Додаткові джерела

Посилання, які доповнять сказане:

– Мої фотографії на Picasa – клікайтеоцепосилання

– Історична правда – http://www.istpravda.com.ua

– Відеоблог про вино від Олексія Дмітрієва – http://dmitriev.kiev.ua/blog

– Проект “Читанка” – http://chytanka.com.ua

– Проект “Рагу.Лі” – http://ragu.li

– Gagadget – http://gagadget.com

До зустрічі на нових кемпах!

______________

Постові: Я нашел место где CCleaner можно скачать бесплатно, что и рекомендую вам.

Депрессивные, пафосные и креативные статусы и фразы для тебе и друзей!

Leave a Reply