Враження: #iforum 2011

iForum

Вступне. Зосередитися не вдалося на самому форумі, то й тут не вийде. Я більше фотав ніж слухав, більше бігав ніж сидів. Як згодом виявилося, все текло звичним руслом, бо це той випадок, коли учасники приходять заради тусовки і нетворкінгу. Я прийшов ще о 8 щоб допомогти з розгортанням штабу GrowthUp. Як виявилося наших відвідувачів розважатимуть чарівні дівчатка у купальниках. Також буде проведено розіграш запрошень на семінари в інкубатор і “Вина Гулієвих”. Як показав підсумок, охочиш набралося більш ніж достатньо.

DSC04948.JPG DSC05174.JPG

Організація. Все було на достойному рівні. Приміщення МВЦ розділили на 4 сектори для потоків. Біля “Інтернет-бізнесу” розміщувалися “штаби” організаторів. Тут же знаходилася зона неформального спілкування з десятками столиків, кавовими апаратами та ласощами. Одразу на вході учасники отримували пакунок із матеріалами та ідентифікаційні картки на звороті яких містився план потоків.

IMG_2953.JPG IMG_2887.JPG

#Диван. Кількома днями раніше я прочитав на Хабрі про нестандартну тревел агенцію “Диван”. З нагоди старту проекту вони пропонували зачекінитися на їхньому дивані, який стояв біля нас, або сфотатися на ньому – теж для розіграшу призів. Саме мій чекін і був першим серед відвідувачів, що пізніше дало мені можливість отримати у подарунок  “Вина Гулієвих”. До 12.00 я періодично навідувався у секцію “Інтернет-бізнесу”. А з 12.00 зайняв одне з місць аби послухати панелі, теми яких стосувалися навколостартапної тематики.

IMG_2951.JPG IMG_2956.JPG

Денис Довгополий та Микола Савін. Нічого подібного до цього часу я не бачив. Головною метою відведених Денисові 10 хвилин стало бажання показати аудиторії ситуацію оцінювання стартапу у грошовому еквіваленті для інвестора. Для цього Денис наперед приготував банку з монетами різного номіналу. Банка грала роль стартапу. Зі словами “ви й уявлення не маєте, як і я, скільки конкретно грошей у цій банці” він запропонував продати її тому, хто запропонує найвищу ціну. Після кількох пропозицій з залу на стіл лягли 300 грн. Ця ситуація чітко характеризує бабл, при оцінюванні проекту. Далі виявилося, що у банці окрім українських монет були 5 франків, один долар (вартісно для всіх) та монета з голосування на Текранчі 50 у 2008 році (для когось це цінний сувенір, для когось ніщо). Такий перебіг примусив задуматися над імовірною невдачею при відмові купити банку (стартап). Інколи так стається і в реальному  житті. Та нас чекав ще один розіграш і сюрприз: розділені 300 грн між тими хто вгадав суму в банці та подарункові конверти під сидіннями. Після Дениса слово мав Микола Савін з підсумками року та оглядом галузі від GrowthUp. Його презентація далі.

Далі стартували панелі. Спочатку піприємці а потім інвестори ділилися досвідом. Про перебіг панелей писали безліч ЗМІ. Відмічу тільки цікавий експеримент – повністю англійську панель. Дуже сподобалося.

Інші потоки. Одноразово відвідав секції “Девелопмент” та “Реклама”. На закінченння ми підбили підсумки розіграшу і налаштувалися на більш тісну і смачну частину. Відео з розіграшу далі.

Розіграш призів

Afterparty. Для вечірки обрали ресторан на третьому поверсі готелю “Турист”. Правильний вибір – не довелося нікуди їхати. Передбачалося, що афтерпаті відвідають до 300 учасників форуму. І там дійсно було гаряче. Особливо у плані знайомств – в рази більше ніж у МВЦ. “Турист” я покинув близько 21.30.

Подяка. За печеньку і каву, за цікаві знайомства, за корисну інормацію на панелі, за посмішки – нашим дівчатам.

Вибрані фото, які робив я та @Victor_Sionskiy на моїй Picasa.

Leave a Reply