IDCEE 2011. Стартапи: алея, pitching, переможці

Вдягай валенки, бо ранки вже достатньо холодні!
Patrick De Laive, The Next Web

Я та Patrick De Laive з The Next Web

Протягом двох останніх днів, 25 та 26 жовтня, у Києві пройшла неповторна за масштабами, контентом  і – не побоюся цього слова – найкраща серед усіх доступних в Україні, конференція IDCEE 2011.  Вона зібрала під одним дахом інвесторів, підприємців з проектами, підприємців з досвідом та усіх небайдужих до життя ІТ-галузі.

За ці дні мені вдалося в одному місці ознайомитися як з цікавими проектами, на Алеї Стартапів, так і познайомитися з надзвичайними особистостями зі світу VC та фінансів.Стартапи

Почати хочу з них опираючись на дві причини. По-перше, більшу частину часу впродовж усіх двох днів я витратив на спілкування з підприємцями через непідробний інтерес. По-друге, я обіцяв їм, що почну з них :)

Алея Стартапів

Перше, що могли побачити пересічні учасники конференції одразу після реєстрації – Алея Стартапів. Чесно кажучи, я зайшов туди близько 12 і випав із звичної циркуляції на кілька годин. Власне, Алея являла собою великий майданчик зі стендами, розділеними на чотири частини – з кожного боку по колу сиділи підприємці. Таким чином кожному стартапові дістався свій куток. Дуже добре був відпрацьований момент з інтернетом – під кожним столом був свій кабель, тож перейматися “лежачим wi-fi” не доводилося. Слід сказати, що проекти не продумали, в більшості, процес приваблення інвесторів та інших охочих познайомитися за допомогою банерів, які зручно було б наклеїти на стінки “рідної ланки”. Звісно, ситуація була виправлена вже на наступний день.

Не думаю, що місце грало якусь визначальну роль. За увесь той час навіть проекти встигли перезнайомитися і подружитися.

Щодо інвесторів, то одна з команд поділилася внутрішньою статистикою: “Дуже важливо презентуватися до останнього. Чомусь, в першій половині дня та одразу ж пообіді до стендів підходять пересічні учасники та наші знайомі. А ті, хто залишає візитівку з пропозицією надіслати summary (інвестор, тобто – прим. автора) підходять після піків – ввечері. Саме в таку пору ми й зібрали “вершки” впродовж двох днів.”

А в цілому, продавати себе разів 200 (можливо, й більше) за 48 годин – гарна практика, як на мене.

Окреме “молодці” проектам, ріст яких я бачив на власні очі: ActiveGift.Me, Minution.Com. А ще приємно було познайомитися з Віктором Захарченком з 4treep, твіттер якого я вже давно читаю.

Дехто навіть хотів купити базу даних інвесторів…

Startups Pitching

Приймати по два рази на день (у вівторок і середу) близько 12 та 15 години. Якби Startups Pitching був рецептом, то він звучав би саме так. Це маленькі краштести з сильним експертним фактором. Звісно, в рази швидше пересихає горло, якщо замість друзів перед тобою сидять, наприклад, представники Intel Capital, Mangrove Capital Partners та TA Venture. А сам пітч та його оцінка впливають на вихід у фінал…

На жаль, у перший день мені не вдалося побувати на жодній презентації. Зате у середу я вислухав усіх. Тож, другий день пройшов під знаком таких проектів: MyThings, Zakaz.ua, Quoteroller, Synchropolis, SpeakToIt та Xeebel.

Запам’ятався Zakaz.ua (замовлення продуктів онлайн), після якого знайомі підходили і питали чи це був Єгор Анчишкін :), Quoteroller (розкажу пізніше) з чудовою подачею інформації (David Waroquier помітно зацікавився презентацією) та Synchropolis – український стартап з перекладом дзвінків у Skype, який презентувала представниця жіночої половини підприємців, з фразою: “All we need is 1 Million dollars” :)

Відібрані по пітчам у перший і другий день стартапи отримали можливість презентуватися на великій сцені (про яку теж окремо розповім!) і поборотися за призові місця.

Нагородження

Стартапами у цей день завідував Patrick De Laive, співзасновник ресурсу The Next Web, який входить в мою особисту трійку новинарних тематичних блогів. До слова, Патрік надзвичайно позитивна людина, він увесь час жартував, показував пантоміми, танцював і посміхався. Найкращий ведучий для подібної категорії нагороджень.

Отже, з 12 відібраних і пропітчених стартапів на головну сцену запросили 4. Вони отримали можливість відпрезентуватися останній раз і на широкий загал.

Першими запалювали Pinpoint (росіяни) – геолокаційний сервіс,  що дозволяє створювати на картах місця, заповнювати їх інформацією та ділитися цим усім з друзями. Також, позначені місця пізніше можна буде згрупувати за тегами та об’єднати у локаційну мережу. Ну і звісно, ведеться статистика відвідування та використання інформації за допомогою “вибраного”.

Наступними презентувалися MixGar (угорці) – сервіс, що дозволяє слухати улюблену музику в барах, ресторанах, на фестивалях, чи на приватних вечірках. Згенерований за допомогою музичних смаків присутніх плейлист виводиться через додатки на мобільні телефони і користувачі можуть голосувати за пісні. За рішення платить тільки господар закладу.

Черга дійшла до Quote Roller  (білоруси) – хмарний сервіс, що дозволяє створювати та зберігати гнучкі в налаштуванні пропозиції продажів для клієнтів. Під словом “гнучкі” мається на увазі використання відео та фото, налаштування зовнішнього вигляду та таке інше.

Останніми презентувалися розробники Speaktoit – аналог нововведеної фічі у iPhone 4S – SIRI для Андроїда. До слова, близько тижня тому я поставив собі цей додаток на телефон і вже встиг протестувати його. Звісно, він ще не відповідає за якістю тій же SIRI, та апдейтити статуси в соц мережах,чекінитися, показувати погоду, шукати невідомі слова вміє.

Winner IDCEE 2011

Групове фото переможців конкурсу стартапів на IDCEE 2011

У результаті таємного голосування призові місця зайняли:

– 3 місце та премію 1 000 євро отримали Speaktoit;

– 2 місце та премію 3 000 євро отримали Quote Roller;

– 1 місце, премію 6 000 євро, можливість презентуватися на Seedcamp в Лондоні та квитки на TechCrunchDisrupt та The Next Web отримали Mixgar.

Відео з нагородження переможців зняте Дмитром Євдокімовим

Думаю, класно було б оголосити ще конкурс на приз глядацьких симпатій, адже  після спілкування з учасниками конференції склалося враження, що багато кому вибір переможців абсолютно незрозумілий.

Стаття по темі на TechCrunch .

Альбом з фотографіями нагородження переможців на facebook.

Постовий: У мене постійна проблема, хвилююся чи матимуть подарки для людини цінність.

Leave a Reply