Брент Купер і Патрік Власковіц “Стартап вокруг клиента” (переклад)


Рецензія для 5books.co.ua

Після ознайомлення з оригінальною назвою, у мене виникла думка, що цю книгу варто читати тільки після детального штудіювання “4 Steps to the EpiphanyСтівена Гарі Бланка та й то у випадках, коли потрібно заново відтворити повну картину Customer Development, адже й самі автори називають її “гайдом” (від англійської “guide” – путівник). Та потім я згадав усні рецензії колег по галузі, в яких частіше за все фігурували слова “важко написана”, “це ж чорновик професора Стенфорда”, “чорт ногу зламає”, що дійсно характеризують оригінал “4 кроків…” і вирішив піти від супротивного. Тому “Стартап вокруг клиента” взяв у перекладі – щоб “закласти фундамент”, а потім “4 кроками” в оригіналі “надбудувати стіни”.

Найперше, подобається структурованість матеріалу. Спочатку про Customer Development, який у перекладеному варіанті звучить, як “развитие клиента” (я довго звикав до цього терміну), потім про визначення концепції продукту і накінець – покрокова інструкція з прикладами висування гіпотез та оформлення документів.

Найголовніше, що потрібно засвоїти перед тим, як читати оригінал, це важливість самої концепції розвитку клієнта та можливість (потреба?!) застосування її до власного бізнесу. Насправді, коли я познайомився з трактуванням цієї моделі, то у мене виникло відчуття на кшталт: “мені здавалося це й так зрозумілим”. Та на практиці, підприємець, що працює над подуктом, закривається за замками і поки внутрішньо не відчує “властивості продукта вибрані правильно-ринок мене хоче- можна показуватися”, замки не відкриває. Ось, що пишуть автори з цього приводу: “На абстрактном уровне суть развития клиента заключается в том, чтобы подвергнуть критике ваши основные бизнес-утверждения”. Тобто, те, на чому ви будуєте бізнес від початку.

Корисні поради від сегментації ринку, позиціонування, відповідного маркетингу продукту, створення мінімального доцільного продукту і аж до ключового повороту підкріплені хорошим кейсом про Zingy (компания мобільних медіа в Америці). А порада “вийти з будівлі” обов’язково примусить вас задуматися над усією проробленою (на практиці чи в голові) роботою.

На сам кінець, вам запропонують пройти 8 кроків у пошуках клієнта, що можна зробити як для перевірки вже проробленої роботи, так і перевірки доцільності її виконання. Сподобалися прості кейси на кожному етапі і навіть приклади листів та телефонних дзвінків потенційним клієнтам для отримання “експертної думки”.

Тепер можна замовляти “4 Steps to the Epiphany” та починати будувати “стіни”.

Приємного читання.

 Ігор Стефуракopryshok.com 

__________

Про авторів:

Брент Купер – консультант з розвитку клієнта, практикуючий тренер та наставник. Має більше 17 років досвіду успішного виведення продуктів на ринок. Він пише про маркетинг та розвиток клієнта у свій блог Market by Numbers.

Патрик Власковіц вважає, що розвиток клієнта – це приємно і навіть весело. Після прочитання “4 кроків” він використав отримані знання для перевірки ідеї продукту, ще до того, як сів писати код. Має ступінь магістра економіки, співорганізатор Los Angeles Lean Startup Circle – серії мітапів для підприємців з метою вивчення та застосування техніки Lean Startup.

Для рецензії книга надана магазином kniga.biz.ua

Постовий: Якісна косметология починається з вивчення процесів та термінів. Косметологові потрібно довіряти.

Leave a Reply