Про один з потоків конкурсу “Золотий Байт 2012”

Сьогодні мав приємність бути присутнім на конкурсі “Золотий Байт 2012”, що відбувся у Відкритому міжнародному університеті розвитку людини “Україна”. В першу чергу, спасибі Комп’ютерній академії “ШАГ” за запрошення, адже дуже сподобалося.

Почну з того, що приміщення, в якому розгорнув своє навчання університет “Україна”, прекрасне. Звісно, вуз приватний, але стандарти міжнародні. Знаходиться в кількох хвилинах ходьби він станції метро Житомирська, на краю Києва. Раніше чув про нього, але побувати довелося вперше.

Конкурс складався з 9 номінацій, серед яких були як технічні (мобільні технології, веб-майсте) так і творчі (кліпмейкер, король креативу). Серед запропонованого мене потенційно цікавили: мобільні тежнології, магістр проектів та windows phone jazz, але конкурс поточний, тому довелося обирати в результаті чого я потрапив в секцію магістрів проектів. Журі пропонувалося оцінювати проекти за інноваційною складовою, майстерністю презентації та кількома поточними аспектами. Більше того, важливим критерієм потоку була “соціальність проектів”.

1 проект називався “Онлайн психолог”. Хлопці (з усього видно, що школярі) написали програму для вітруального спілкування між “акредитованим психологом” і “пацієнтом”.

2 проект був націлений на вирішення проблеми спілкування між людьми з вадами мови і слуху та тими, хто не розуміє мови жестів. Хлопці зробили прототип мобільної рукавиці (працює по bluetooth), яка за допомогою мобільного додатку на смартфоні може переводити показані рукою жести в букви. Роботу прототипу продемонстрували прямо в процесі презентації і все достойно працювало. Окремо варто сказати, що собівартість рукавиці склала всього 400 грн.

3 проект презентувала школярка (11 клас), який вона, за її словами, власноруч написала на C++. Його ідея полягала у створенні програми, за допомогою якої вчитель зможе видавати учням завдання в два кліка і перевіряти виконану роботу теж набагато швидше ніж в традиційній формі. Програму можна використовувати для дистанційного навчання. Найкраща презентації за оцінками усіх суддів.

4 проект презентували львів’яни. Команда удосконалила існуючу формулу розрахунку поводження людей в натовпі (можливо, я помиляюся у формулюванні). Згідно до цієї формули, маючи план приміщення, кількість людей, їх приблизну вагу та ще ряд параметрів, можна визначити, яким чином вони поводитимуться при виникненні аварійної ситуації і куди рухатимуться. В результаті обрахунків отримуєму той же план приміщення з розподіленими потоками людей. Передбачається отримання рекомендацій, які допоможуть організувати евакуацію і уникнути трагічних ситуацій.

5 проект я про себе назвав “Social Hero”. Я чомусь переконаний, що вже бачив щось подібне в огляді Techcrunch чи іншого техноблога з такою, чи подібною, назвою. Мобільний додаток пропонує вам написати свою “крик про допомогу” з надією, що хтось поблизу відгукнеться і допоможе. Розробники хотіли підключити сюди ще й можливість “допомогти дітям Африки, хто зможе”, але журі порадило зосередитися. Система бейджів, у винагороду за добрі справи, передбачена.

6 проект теж презентував львів’янин. Він пропонує зробити ще один мобільний додаток, що допомагатиме туристам вивчати архітектурні пам’ятки. А на запитання від журі про масу конкурентів на ринку, розробник відповів, що у них є інвестор, а раз він вірить, то все вийде.

У підсумку, перше місце в секції отримав проект з прототипом рукавиці для глухо-німих, друге місце дісталося дівчинці з програмою для дистанційного навчання, третє місце здобув проект “Онлайн психолог”.

Нагородження відбулося там же,  11 березня.

Постовий: Серед всіх медичних послуг стоматологія особливо потребує якісних та кваліфікованих лікарів. Я зрозумів це після приїзду до Києва.

 

Leave a Reply