Враження+фото: Startup Crash Test 18

SCT

(Будівля де відбувся івент SCT 18)

Старт
Одразу скажу про дуже важливу річ: стартували вчасно. За що оргам величезне спасибі! На мою думку, це стиль, який варто перейняти усім організаторам івентів (з концертами ситуація інша, бо там запізення на годину – умова райдеру, скоріше за все).
Я мав достатньо часу – приперлися з @tdyoma ще за півгодини до реєстрації – щоб оцінити приміщення i-KLASS. Там затишно.

Оператор

(Він запускав таку файну музику, що я не можу не віддячити)

Перше слово
Виявляється, сайт ScTest.org сьогодні було оновлено і тепер на ньому відсутній дизайн і логотип. Та це не технічна помилка а новий конкурс за умовами якого всі охочі мають можливість спробувати себе у шкірі дизайнера (дехто, правда й не вилазить з неї :D) і надати оргам для огляду свій графічний проект. Тим, кому це дійсно цікаво наголошу: конкурс триває 2 тижні, а проекти розглядаються як незалежні (окремо лого і окремо дизайн) і обиратимуться голосуванням. Ще одна приємна новина стосується масштабів. Від тепер ScTest.org стають глобальнішими і проводитимуть Crash Test ще й у інших містах. А трохи згодом і у інших країнах. Тож таким чином зможуть повністю виправдати свій домен .ORG. Наступний івент  відбудеться дещо у іншій обстановці – на шашликах. Раніше таке вже практикувалося і судячи з інтонацій орга (@dennydov), йому таке більше до душі. Правда, вартість вхідного квитка різко зміниться (в сотні разів). Якщо сьогодні до зали ми втрапили безкоштовно, то “виїзд на шашлики” обійдеться в 400 грн. Захід пройде 26 лютого.

Також промайнула інформація про організацію конференції від провідного технічного блогу TECHCRUNCH.COM в Україні. Ну, це вже мегановина!

Вхідне відео
Для розігріву нам увімкнули відео від (якогось) Альоши, я не розчув прізвище. Він записав його у домашніх умовах, говорив англійською. Орг сказав, що він засновник кількох успішних стартапів. Більше нічого не відомо.

Альоша

(Я назвав це фото “Розумні голови”. Попереду на екрані Альоша)

Відвідувачі
Їх було багатенно. Хтось каже про цифру 300+, хтось каже й про 400+. Та зал був заповнений. І судячи з розмов, таке тут вперше.

Відвідувачі

(Можете самі посудити про розмах)

Круглий стіл
Нарешті, перша частина обговорення почалася, що й викликало суттєве пожвавлення у залі, зокрема ми з Дьомою точно заворушилися. У круглому столі взяли участь представники проектів Prom.Ua, Jooble.Com.Ua, Expopromoter.Com а ще закордонний інвестор (як його представили). Доречі, інвестор жваво спілкувався російською.
Вселяла довіру лише людина з Expopromoter.Com, ну й інвестор, бо інші дві особи явно соромилися. Вів обговорення засновник Kabanchi.Com. В основному говорили про вихід на ринок (більше закордонний), монетизацію, налагодження зв’язків та відкриття офісів. Було кілька перлів з яких @dyatel добре поперся і повеселив нас. Також, хочу висловити незгоду зі словами Миколи з Prom.Ua, який твердо стояв на позиції: “На дворі 2010 рік і всі солодкі доменні імена зареєстровані”. Я вважаю, що людській креативності нема меж. І у підтвердження, готовий вигадати для вас декілька – звертайтеся.

#sctest
(Відповідний твіт можна було бачити у стрічці)

Круглий стіл. Початок

(Круглий стіл формується)

Круглий стіл.Обговорення

(Круглий стіл. Обговорення)

ТвіСтіна
Один з моїх твітів під час круглого столу: “Шикарно слухати серйозні речі і при цьому сміятися – краще запам’ятовується.” І я це написав не просто так, адже працювала ТвіСтіна по тематичному хештегу #sctest. Скажу вам, це прекрасна вигадка. Як тільки учасники починають виляти в бік переводиш погляд на ТвіСтіну і читаєш чиїсь зауваження (нерідко дуже смішні) тим самим знімаючи напругу. Твітили доволі активно, якраз доступно для сприйняття і перечитування.

Артур нас палить :D

(@arturclancy намагається викупити де ми з Дьомою сидимо і троллимо :D)

Мої твіти

(Мої твіти в етері ТвіСтіни по хештегу #sctest)

Далі півгодинна перерва

Дьома

(Дьома докачує останні серії #TBBT )

Перерва

(А люди спілкуються)

Орги працюють

(Орги продовжують працювати)

Презентації
Оскільки, на Флеш Пітчі не було охочих виступити, то перейшли одразу до третьої частини.
Перший ряд окупували експерти, що мали нищити надії на успіх :D.

Експерти

(Експерти)

Першими презентувалися два дядьки, яких у твіттері обізвали “маршрутчиками”. Та після кількох слівець (типу, “тренд”) припинили. Тим не менше їх проект “АвтоКіоск” (назва так собі) мав успіх у сьогоднішньої публіки. Суть проекту у створенні мережі для продажу квитків на автобусні маршрути по беготівкових рахунках. Цікава їдея, цікаві коментарі – жваве обговорення. Стартаперам потрібно 500к $ для, власне, старту. Отже, моя оцінка 4.

АвтоКіоск

(Стартапери “АвтоКіоск”)

Друга презентація розповідала про гру Wecanomy.Com. Існує як онлайн так і офлайн версія. Збудована вона на квадранті Роберта Кіосакі про розподіл робочої сили та інвестицій у світовій економічній системі. Гравцям пропонують покроково пройти від найманого працівника до інвестора. Хлопці просто презентували проект і не шукали інвестиції. Трохи заплутано, багато різних нюансів, які важко зразу схопити – мені не сподобалося. Тому, оцінка 3.

Wecanomy.Com

(Шматок презентації гри)

Остання презентація від пана Танасійчука була про Cookorama.Com – ресурс із базою рецептів приготування їжі. Відверто скажу, до самої презентації я вважав, що це буде найнудніша частина. Та виявилося навпаки. Акцент власники сайту роблять на генерації унікального контенту (відео). Для цього доводиться проводити конкурси. А за рахунок вартісних це вдається. Гарна презентація. Для стартапу майже не потрібно грошей, лише для призів. Єдине, що здивувало – акцент на наявність сайту у каталозі DMOZ (хіба це величезне досягнення?) та голова манекена (такиз використовують для креш тестів авто) на слайдах. Тверда п’ятірка.

Cookorama.Com

(Cookorama.Com: бачите голову манекена? Хто розгадає в чому суть?)

Питання

(Питання стартаперам)

Кінець
На цьому власне і все.
Можливо ви зробите акцент на чомусь пропущеному у коментарях? Буду вдячний.
Спасибі, що читаєте та коментуєте.

Ну, і на закінчення фотовікторина. Вгадайте хто з осіб, на світлині нижче, ГІК?

Гіки

Всі фото лежать у PicasaWeb.Opryshok. Беріть на здоров’я, тільки будьте добрі, посилайтеся на цей блог – PR, ТІЦ  і все таке  =)

P.S. Доречі, у @dennydov шикарна футболка з написом “Social MediaN“.

_________

Українські блоги: Балачки про всяке різне в Дьома-блог. Слідкуйте за новинами зі світу матричних кодів на ресурсі “QR код для кожного

Leave a Reply