Стояче робоче місце. Підсумок 8 місяців практики

Через кілька днів виповниться 8 місяців з моменту, коли я вирішив спробувати працювати стоячи. Думаю, цього достатньо для підсумків, адже щоб прилашуватися і звикнути вистачило всього 2-3 тижнів, далі нічого не мінялося.

Про причини

Чому я вирішив працювати стоячи. Це перше, що цікавить людей, котрі бачать моє теперішнє робоче місце. Насправді, однозначної відповіді у мене нема. По-перше, сидіти – це жарко: спина і сідниці від контакту з кріслом швидко пітніють – з’являється дискомфорт. По-друге, я турбуюся про власне здоров’я і розумію, що півгодини-годину часу, які я проводжу в спортзалі чи на спортмайданчику, не достатньо для компенсації 8-10 сидячих годин протягом дня. По-третє, я часто працюю вдома і який би не був стілець доводиться постійно слідкувати за своїм положенням, щоб ввечері не боліла спина. І в той час, коли більшість людей проводять години в маршрутівках\метро\пішки до офіса, я – максимум – ходжу по квартирі, готуючи сніданок. По-четверте, я люблю експерименти. А цей здався мені цікавим.

З чого почав

Для початку я вирішив перечитати доступні матеріали від тих, хто вже практикує підхід. Таким чином натрапив на блог Сергія Петренка (http://www.searchengines.ru/blog), з яким через кілька місяців вдалося поговорити про враження персонально.

Слід зрозуміти: головне, у роботі стоячи (як і у сидячій) – правильно обладнати місце. Маю на увазі, що вам знадобиться стіл, відрегульований під ваш ріст. Дивіться на зображення.

db6c7f6312270ebeaa4bd5e3122fec8c

 

Мені спочатку довелося власними силами влаштувати тестовий день. Поставив на звичайний стіл коробки і книги, знайшов свою висоту – 110 см і пропрацював так до вечора. Враження були неоднозначні, бо ноги добряче стомилися, але я розумів, що це лише перший день – звикну. Після тижневої практики я був цілком задоволений експериментом, тож знайшов і замовив собі стіл.

Столи для роботи стоячи не рідкість, але й не продаються на кожному кроці. Як на мене, вони відрізняються лише одним параметром. Є такі, що регулюються по висоті і такі, що не регулюються. На рахунок інших розмірів, то я схилявся більше до компактних, адже мої робочі інструменти – ноутбук, мишка, блокнот ручка і два телефони – не займають багато місця.

Такі, що регулюються, на той час коштували від 2,5к грн. Але мій ідеальний варіант виявився суттєво дешевшим – 500 грн без доставки.

sl108_1
Підсумки

Про найголовніше:

  1. звикнути до роботи стоячи доволі легко. Мені знадобилося близько тижня
  2. це чудовий варіант отримання достатнього навантаження на ноги для тих, хто працює сидячи (особливо, якщо ви робите це ще й вдома), і переживає за своє здоров’я
  3. це свобода переміщення. Раніше, я просто тримав телефони біля себе і сидів біля відчиненого вікна. Щоб встати з-за столу, пройтися в інший кінець кімнати, чи вийти в іншу розмовляти, доводилося думати про це свідомо. Зараз я підсвідомо йду з телефоном до вікна. Інколи залишаю трубки на іншому столі. Завжди ходжу кімнатою, коли думаю. Переміщення не займає багато часу.
  4. налаштування на робочий процес. Я помічаю, що робота тепер асоціюється зі стоянням біля комп’ютера. Я їм і читаю книги сидячи. Таке собі роздільне споживання.
  5. можна танцювати на робочому місці
  6. це гарний варіант щось змінити у житті
  7. обов’язково треба пам’ятати про перерви. Як я вже казав, вживання їжі і читання книг тепер ще приємніші, бо це ще більше асоціюється з відпочинком

За час написання нотатки я близько 5 разів підходив до вікна, щоб подумати про що писати і зробив кілька десятків па кімнатою, вибираючи словосполучення.

З радістю відповім на питання.

Leave a Reply