Оновлений список сервісів, які я використовую для проектів

За рік після виходу колонки на AIN (http://bit.ly/2hivTmG) спробував сотню нових сервісів. Тримайте оновлений список. Лише те, що використовую і рекомендую. З цінами, причинами та прикладами. Впевнений, для 90% веб-проектів, які ви придумаєте, MVP можна зробити перелопативши це.
Домени, хостинг, SSL
 1. Користуюся Name (http://bit.ly/2zwBrCo) для реєстрації доменів. Завжди є промокоди, щоб на перший рік отримати знижку 10-50% (гугліть). Вибрав 3 роки тому, бо Name єдина мала 2FA.
 
2. У 2016 переїхав на дроплет від Digital Ocean (http://bit.ly/2zv8u9B) за $12, з щотижневими бекапами. Хостить 10 проектів: 3 великі (які приносять гроші) та маленькі для експериментів. Вам знадобиться людина, яка налаштує сервер. Але надійність варта витрат.
 
3. На DO можна безкоштовно прикрутити SSL-сертифікат від Let’s Encrypt (http://bit.ly/2m8RNhf). Без HTTPS деякі користувачі навіть не хочуть залишати імейли для розсилки.
 
Системи управління контентом і конструктори сайтів
 4. Для посадкових сторінок під свіжі ідеї використовую конструктор Carrd (http://bit.ly/2hXCgwg). За $19 на рік — 10 сайтиків на власних доменах з SSL-сертифікатами та кльовий візуальний редактор.
 
5. На сайтах роблю прості демонстрації (ембедами або через сторонні сервіси), бо вважаю що «текстові лендінги для збору імейлів» не ефективні. Інструменти для демонстрацій — Webflow (http://bit.ly/2hvPOSX) та Readymag (http://bit.ly/2zF0we9). Обидва потребують затрат часу на освоєння — 1-2 тижні.
 
6. Для повноцінних маркетингових сайтів використовую безкоштовну CMS WordPress (http://bit.ly/2yWg9kp) зі стандартними темами та фріміум плагін Elementor (http://bit.ly/2hweZV4). Ліцензію на плагін купив лише для одного сайту — $49/рік, для інших двох використовую безкоштовний варіант.
 
7. Нарешті освоїв Bubble (http://bit.ly/2zBJgZM) — сервіс візуального програмування. Найпотужніший інструмент. Витратив 3 тижні на вивчення — складав простенький SaaS-сервіс: створення акаунтів, розмежування доступу, оплати.
 
8. Зробив кілька ботів з майндмепів на Storitellingbot (http://bit.ly/2jrkEwk). Склав одну карту — запустив два боти, в Telegram та Messenger. Легко запустити, можна передавати й отримувати дані по API. Документації від розробників поки немає, але можу поділитися своєю.
 
Розсилки
 9. Продовжую користуватися Mailchimp (http://bit.ly/2jsFcop) за $15/місяць для сегментованих розсилок — апдейти на невеликі групи користувачів.
 
10. Використовую Sendgrid (http://bit.ly/2yDHhAD) для трігерних імейлів безкоштовно. Є плагін для WordPress, легко додати у Bubble та Zapier.
 
11. Завів акаунт в Sendpulse (http://bit.ly/2jrugHE), бо мають програму підтримки дрібних проектів — дають кілька тисяч доларів на розсилки протягом року.
 
12. Хочу змінити Mailchimp на Convertkit (http://bit.ly/2zYFoCP) через потужне воркфлоу автоматизації, але поки дорого — від $29/місяць. Спробував 30-денний тріал на одному з проектів.
 
Проектний менеджмент
 13. Чотири роки веду проекти у безкоштовному Trello (http://bit.ly/2jsLWCJ). Зверніть увагу на «Повторювані картки» — функціональність, яка повертає на дошки картки у певний час. Наприклад, щотижня дивлюся метрики по ключових проектах, щомісяця дивлюся дорожні карти та пишу персональні розсилки користувачам.
 
14. Продовжую трекати час у Rescuetime (http://bit.ly/2jqLR2g).
 
15. Для створення реєстраційних форм, опитувань, заміру NPS використовую безкоштовний Typeform (http://bit.ly/2hDhkxD).
 
16. Замість CRM та контент-календаря використовую Airtable (http://bit.ly/2hQlRfX).
 
17. $20/місяць сплачую за сервіс автоматизації Zapier (http://bit.ly/2z3cWiV). Він з’єднує між собою 750 сервісів, для передавання / оновлення інформації та інших трігерів. Наприклад, я збираю інформацію через форму на Typeform та закидаю її у Airtable та WordPress одним рецептом.
 
18. Використовую Serpstat (http://bit.ly/2yh9BeA), щоб аналізувати конкурентів та шукати джерела трафіку.
 
19. Залишив чат-сервіс Chatra (http://bit.ly/2hsfv2X) лише на важливих сторінках — з цінами, платіжними формами.
 
20. Почав збирати у Notion (http://bit.ly/2zhAzRk) інформацію по проектах. Сервіс підтримує ембеди, тому на одній сторінці можна підвантажити метрики з Google Spreadsheet, картки з Trello та Airtable.
 
Платіжні шлюзи
 21. Для прийому коштів від закордонних користувачів використовую Paddle (http://bit.ly/2zfa9zI). Мають форми, для ембеду на сайт, аналітику, підиску, доставку контенту на імейл. Єдиний закордонний сервіс із легальним виводом грошей в Україну.
 
22. Гроші українських клієнтів приймаю через Fondy (http://bit.ly/2y8Bkhn). Інвойси, платіжні сторінки, ембеди, аналітика.
 
Це список сервісів, якими користуюся постійно. Якщо потрібна рекомендація з інших категорій, напишіть в коментарях яку проблему хочете вирішити. Допоможу.
 
Після виходу колонки запросили прочитати лекції, тому підготував 220 слайдів та відвідав Одесу, Тернопіль, Харків, Дніпро, Могилянку, два рази Львів. На сторінці http://bit.ly/2yCO6lK анонс. Якщо маєте доступ до локальної спільноти (коворкінг, креативний простір) у своєму місті, то напишіть мені — домовимося про семінар.