Дві циклічності, які пояснюють розвиток інтернету

Технологічна циклічність

Фейсбук, Гугл, Лінкедін, як і сотні інших компаній, що зараз домінують на своєму ринку, відпрацюють ресурс та припинять існування. Рано чи пізно. Знаю, важко уявити, що хтось з цих монополіст може здати позицію. Але це можна зрозуміти, якщо ви знаєте про перший принцип розвитку технологічних рішень — технологічну циклічність.

Ринки постійно змінюються. Причин багато: ріст благополуччя, культурні та соціальні революції, автоматизація і оцифровка. А ще ринки впливають одні на одних.

У старого продукта є бачення, яке він втілює. І це працює, поки не відбувається черговий зсув.

Новий продукт виходить на ринок у відповідь на ці зміни. Він ефективніше вирішує проблему: у 10 разів швидше, у 10 разів дешевше. Новим продуктом починають користуватися ті, хто знаходиться на вістрі технологій: молодше покоління загалом (воно живе на технологічній передовій за замовчуванням) та іноватори (вони вибирають жити на технологічній передовій).

Циклічність об’єднання-роз’єднання

Кожна компанія доростає до скляної стелі — ситуації, коли старі методи більше не сприяють росту. Те що дозволило вирости до $100k MRR не допоможе вирости до $1M MRR. Це працює на усіх рівнях: сотнях, тисячах, мільйонах та мільярдах. Виходом із ситуації може бути об’єднання. Так один веб-проєкт, що запустився у B2С-сегменті, виходить на B2B-ринок. Інший — виходить на новий географічний ринок. Третій — починає продавати послугу на додаткову аудиторію. Четвертий — поступово робить усе перелічене.

Це приводить до того, що технологічні рішення, які створює компанія під час масштабування, стають іноваційними для нової вертикалі. Хтось з працівників чи підрядників компанії бачить це і відділяє іновацію в окремий продукт для нового ринку. Так відбувається роз’єднання.

Цикл помер, хай живе цикл!