Звіт з гри «Залізний Підприємець»

Iron Entrepreneur

28 березня в Києва відбувся один з 4 регіональних українських етапів гри «Залізний Підприємець». Підготовкою заходу займалися ми (GrowthUP), а сама гра пройшла в одному з конференц-залів, який нам надала компанія Microsoft Україна.

До складу журі київського етапу гри «Залізний Підприємець» увійшли: Андрій Терехов, директора департаменту стратегічних технологій Microsoft Україна, Артем Сухорослов, підприємець і автор проекту ActiveGift. Ну і їм заважав я :)
Проекти оцінювалися за кількома критеріями: ідея, командна робота, можливість комерціалізації, виступ, відповіді на питання.
Для кейса була обрана технологія виготовлення “розумної тканини”. Бурхливий технічний процес початку 21-го століття пред’явив  текстильним матеріалам нові, здавалося б фантастичні вимоги: вони повинні володіти специфічними властивостями, які необхідні в конкретній сфері діяльності людини, а так само вміти змінювати їх у потрібному людині напрямку під впливом зовнішнього середовища, тобто певним чином реагувати. Технології виготовлення дозволяють використовувати струмопровідні волокна, вбудовані сенсори й різноманітні чіпи. Є навіть тканини з чутливими до натиснень поверхнями. В даний час технологія створення сенсорних тканин знаходиться в початковій стадії комерціалізації. На думку експертів, у майбутньому сенсорні тканини отримають широке поширення в різних категоріях виробів: спортивному одязі та аксесуарах, мобільних пристроях, автомобілях, медицині і тд. Крім того, великий інтерес до цієї технології виявляють військові.

Командам пропонувалося вигадати нові застосування “розумних тканин” і побудувати на цьому бізнес.

Кращими, на думку журі, стали команди:
“216” (з відривом у 10 балів від інших) з ідеєю створювати спеціальні рюкзаки та чохли для гаджетів і ноутбуків, які б могли служити для підзарядки
– І “5 Dimension” (дуже класна подача на презентації), яка пропонувала тканину, здатну відображати цифрову інформацію і використовувати її, як гнучкий екран. Цю тканину вони запропонували продавати на метри і використовувати як шпалери для будинку або перегородку в офісі.

Переможці були нагороджені сертифікатами та футболками. Крім того, вони будуть представляти Київ на півфінальній грі по Україні, яка відбудеться 12 квітня в Києві.

А ось які ідеї придумали інші команди

Перша команда запропонувала обшивати стільці “розумної тканиною”, яка б допомагала діагностувати геморой.

Друга команда приступила до розробки спеціального костюма, який дозволяв би військовим стежити за здоров’ям солдатів під час навчань. Крім того, команда припустила, що більшість «гіків» знайдуть свій варіант застосування тканини у побуті.

Команда “Upsetter” запропонувала робити з “розумною тканини” спеціальні лейби для різноманітних товарів, наприклад, інформацію про дату придбання та гарантію. Так само, мітка могла б розповісти надалі яким чином апарат “загинув” (при попаданні води, наприклад).

Команда “Clever suite” теж запропонувала створити розумний костюм, але вони вибрали іншу нішу – костюм для комп’ютерних ігор.

Команда “Porter” пірнула в медицину і пропонувала все: від створення імплантантів до удосконалення технології “операція на відстані”.

Команда “Yamaika” вирішили створювати футболки, які повинні стежити за станом людини і у випадках небезпеки для життя (серцевий напад, наприклад), повідомляти про це команді лікарів. Крім того, власники таких футболок ставали учасниками збору статистичних даних для медичних досліджень.

Команда “Smart people” теж злегка розфокусувалися і пропонували різні застосування як для спорту та медицини так і для військових.

Leave a Reply