Це веб-сторінка.

На ній нема нічого особливого.

Лише слова.

І ви читаєте їх.

Ми стали залежними від вишуканого дизайну, адаптивних макетів і скриптів, що роблять магічні речі.

Проте найпотужнішим інструментом вебу залишаються слова.

Я написав ці слова, а ви їх читаєте: це захоплює.

Я зараз у маленькому містечку Британської Колумбії. Ви, мабуть, в іншому місці. Я написав це вранці 20 червня 2013 року. Ви, швидше за все, читаєте в інший час. Я писав це на ноутбуці, ви, можливо, читаєте на телефоні, планшеті чи комп’ютері.

У нас з вами є можливість зв’язатися лишень тому, що я написав, а ви читаєте. Ось, що таке веб. Попри різні локації, пристрої, часові пояси, ми можемо зв’язатися тут, на звичайній HTML сторінці.

Я написав це в текстовому редакторі. Текст займає 6 кілобайтів. Мені не потрібна Система Управління Контентом, графічний дизайнер, чи розробник програмного забезпечення. На сторінці не так багато коду, лише проста розмітка для параграфів, ієрархії та акцентів.

Я пам’ятаю, як навчав доньку писати HTML, коли їй було 8. Перше, що вона написала, була історія про білочку. Тоді вона не «писала HTML», вона ділилася чимось зі світом. Вона не могла повірити, що може написати історію на комп’ютері і потім опублікувати, щоб світ її побачив. Їй було все одно на HTML, вона хотіла ділитися історіями.

Ви все ще читаєте.

Подумайте лишень про речі, які ви можете розказати за допомогою простої сторінки. Якщо ви бізнесмен, то можете продати щось. Якщо вчитель, можете навчати. Якщо митець — продемонструвати зроблене. І якщо ви майстер слова, люди будуть читати.

Якщо ви графічний дизайнер, чи його клієнт, закликаю подумати спершу над словами. Замість того, щоб починати з вибору стилів чи розробки макету в Photoshop, почніть з тексту на сторінці.

Що ви хочете сказати? Якщо не знаєте, немає змісту додавати весь цей мотлох. Почніть з однієї сторінки, сфокусуйтесь. Напишіть її й опублікуйте, потім повторіть. Кожного разу, коли хочете щось додати, запитайте в себе: чи допомагає це комунікувати краще? Чи дасть цей додатковий стиль, зображення чи посилання глибше розуміння для аудиторії? Якщо відповідь «Ні», не додавайте.

Веб-дизайн — це, насамперед, слова. Слова не повинні бути написані після того, як дизайн закінчений. Слова — це початок, основа, фокус.

Почніть зі слів.

Щасти,
Justin Jackson

Переклад: Анна Глущенко та Ігор Стефурак.
Оригінал: Words.

Підпишіться на мою розсилку «Нотатки для стартапів»: http://opryshok.com/nds