Vulyk.Ua – музичні соти для шанувальників-бджілок

Vulyk.ua, Вулик

Кілька місяців тому я став активною частинкою аудиторії подкаста за авторством Станіслава Настенка. У кількох епізодах грала музика, яку подкастер запускав на сторонньому ресурсі. Це суттєво спрощувало йому життя, бо не доводилося кожного разу підбирати купу треків для годинного ефіру. Цим стороннім сервісом для нашої улюбленої недільної програми був український проект VULYK.UA.

Через певний час мені вдалося познайомитися з автором цього ресурсу. Безліч цікавих гуртів вдалося відкрити для себе гортаючи сторінки, тому надзвичайно цікаво було послухати про виникнення ідеї, про майбутній функціонал та цілі, які переслідує автор.Результатом розмови стало бажання написати невеличку замітку про Vulyk.

Враження рядового користувача

По-перше, хочу різко розмежувати соціальний функціонал від музичної основи. Адже, можливості публікувати оновлення (статуси) немає, як ми звикли робити це у звичній формі. Але реєстрація присутня, крім того, є можливість авторизуватися через Facebook. В результаті, з’являється сторінка з адресою /user/name. Це потрібно для того, щоб можна було залишати персоналізовані коментарі до контенту.

По-друге, музика – це дуже цінний контент, а враховуючи постійні (хоч і дуже дрібні) кроки у напрямку свідомої “поваги до авторських прав”, Vulyk зі своєю моделлю – “працює з власниками музики, музичними видавництвами, впровадниками (продюсерами) тощо, щоби пропонувати сто-відсотково легальний продукт” – суттєво впливає на формування згаданої “поваги”.

Як підтвердження, пропоную доступну статистику із сайту, взяту на момент написання матеріалу:

7108 пісень, 519 альбомів, 783 виконавців, 841322 бджіл.

Коли ми зустрічалися з Василем, то в його презентації фігурувала ціль, яка судячи з наведеної вище статистики впевнено досягається (я про бджіл).

По-третє, дуже подобається РАДІО, яке завдяки правильному тегуванню пісень від самого початку, дозволяє слухати музику за жанрами.

По-четверте, не думаю, що розділ ФОРУМ, актуальний для цього ресурсу. Чесно кажучи, не пам’ятаю, коли останній раз писав на форумах, чи шукав там якусь інформацію. Зараз вони радше використовуються для формування якого-небудь FAQ, а не для спілкування.

Василь розповідає

“Уявіть собі, що 100 000 людей спостерігає за одним концертом, ток шоу чи виступом на живо і всі вони у змозі спілкуватися та ділитися враженнями в реальному часі.”

І ці його слова одразу нагадують мені, як кілька тижнів тому твіттеряни масово дивилися пряму трансляцію з фестивалю і писала про це під хештегом. Почувши, що на сцені улюблені SOAD, я й сам до них приєднався.

Не менш важливим є розділ АФІША. Що, у поєднанні з функією продажу квитків, ставатиме актуальнішою від концерту до концерту.

А якщо додати сюди ще й мобільні додатки, то самі розумієте…

Об’єм інвестицій Василь оцінює в розмірі $200, 000.

Буду слідкувати за розвитком проекту і публікуватиму нову актуальну інформацію про нього.

А Василеві бажаю правильних виважених кроків!

 

 

Leave a Reply