Враження: гра “Залізний підприємець”

Iron Enterpreneuer

Інформація. Знаєте що подарував нам Масачусетський технологічний університет? От і я не знав до сьогоднішнього дня. Доки не приїхали дівчата з російського ГУ-ВШЭ (Державний університет – Вища школа економіки) і не показали. Так от, дівчата привезли з собою гру “Залізний підприємець”. Вона є своєрідним підприємницьким конкурсом, але дуже-дуже міні. Командам дають 1 годину часу для розробки ідеї стартапу виходячи із заданих умов. На всю гру витрачається, в середньому, 2-3 години.

Учасники. Ними стали студенти київських вузів. Прийшло, за моїми підрахунками, близько 70 студентів. Після офіційного старту всіх поділили (випадковим чином) на команди з 5 членів. Таким чином утворилося 13 команд. Ті хто запізнився доповнили вже сформовані.

SDC14639.JPG

Старт. Наші гості з Росії розповіли про перебіг гри, про умови та дали старт. Якщо коротко, то перед учасниками стояла стояла проблема використання доповненої реальності ( augment reality ) в практичному житті. Тобто, її потрібно було втілити у стартап, з конкретними рішеннями повсякденних задач чи гострих соціальних проблем суспільства, повертаючись до витоків – технології. На все про все – 1 година. Час пішов. А я тим часом скажу кілька слів про доповнену реальність. Власне, це технологія, яка дозволяє співставляти деякі віртуальні об’єкти, створені на комп’ютері з дійсністю в режимі реального часу. На даний момент це дуже перспективна та “модна” технологія, що найчастіше використовується для тісного спілкування користувача з брендом.

SDC14615.JPG SDC14621.JPG SDC14624.JPG SDC14632.JPG

Думаємо разом і працюємо в команді. Протягом цієї години я фотографував команди в роботі, мимоволі спостерігаючи за тим, як вони вирішують завдання. Не всі працювали правильно – командою. Дехто просто звірився через деякий час думками щоб вибрати найбільш, на їх погляд, тверезу. Час дістався кінця і треба було здавати роботу у вигляді презентації. Тут і сталася перша невдача. Одна з команд просто відмовилася приймати подальшу участь і покинула зал (зламалися?). Після здачі матеріалу почалися презентації. Щоб не навантажувати вас інфою напишу короткі витримки, які я робив прямо на місці. Отож, проекти:

1. Соціальна мережа в 3d. Користувачі віком 20-30 років.  Канали: магазини одягу, туризм, аптеки. Сканер зчитує біомертричні показники людини.

2. Окуляри для дизайну інтер’єрів. Ланка між виробником та покупцем. Створення бази, служба візуалізації.

3. Моделювання іміджу.  Продаж технології.

4. Розробка програмного забезпечення для проектування інтер’єрів. Додатковий продаж окулярів, рукавиць. Вартість 8-10 тис доларів. Редизайн та розробка дизайну.

5. Окуляри для водіїв, які допоможуть оцінювати ситуацію в складних погодніх умовах. Вартість окулярів від 500 доларів. Реклама придорожніх об’єктів.

6. Програмне рішення для відображення інформації через камеру мобільного телефону. База даних товарів. Персоніфіковані інтерфейси.

7. Окуляри для навчання музики. Робимо окуляри і продаємо конкретні рішення для них – навчальні музичні програма. Тут хочу сказати, що команда називалася “Креатив” і повністю виправдали все. Спочатку вони придумали ідею пов’язану з одягом і дизайном та побачивши велику кількість подібних проектів у останній момент змінили концепцію. Що у результаті позитивно вплинуло на оцінку жюрі.

8. Компіляція образів, для створення бази даних, що замінить маркери. Синхронізація з GPS. B2B-рішення.

9. Окуляри + створення програм розваг. Вартість проекту 230 млн доларів.

10. Плоскі монітори для лобового скла. Покращення видимості, умов ведення автомобіля, розваги для всіх пасажирів на боковому склі. Первинні інвестиції 785 тисяч доларів.

11.Персональний інтерактивний гід для туристів. Датчики у музеях, які виводитимуть інфу на планшети/смартфони/окуляри.

12. Інформація для туристів. Акцент на створенні ком’юніті. Кастомізація.

SDC14644.JPG SDC14645.JPG SDC14648.JPG SDC14652.JPG

Результати. Звісно, всі перемогли, бо вони прийшли і достойно дойшли до кінця. Та все ж. Після 10 хвилин наради результати мали наступний вигляд: 2 місце отримали “Креатив”, 1 місце і можливість поїхати на фінал у Росію дісталося проектові про бази даних з товарами. А ще студенти отримали можливість відвідати entrepreholic.com.ua безкоштовно.

Інші фото можна побачити тут.

Подяки. Традиційно, але важливо. Компанії Microsoft за теплий прийом та футболки учасникам, дівчаткам з ГУ-ВШЭ за можливість долучитися до великого, учасникам за генерацію ідей.

На майбутнє. Існує імовірність організації туру такої гри всією Україною. Тому слідкуйте за анонсами!

_________

Постовий: Жінка – найзагадковіша істота на землі і мудрість про неї володіє особливою глибиною. Цитаты о женщинах – тут зібрана вся мудрість.

Leave a Reply