Український фінал гри “Iron entrepreneur”

Железный предприниматель 2012

У четвер, 12 квітня, в Києві пройшов український фінал чемпіонату по діловій грі “Iron entrepreneur”. До столиці України приїхали команди з 3 міст: Харкова (2 команди), Одеси (1 команда), Сум (2 команди). Крім того, у грі взяли участь 2 команди з Києва, які 2-ма тижнями раніше перемогли в міському етапі.
Як і минулого разу гра відбулася в конференц-залі компанії Microsoft України, за підтримки бізнес-інкубатора GrowthUP.

У журі були запрошені: Арсеній Фінберг (підприємець, засновник компанії “Интересный Киев”), Максим Бахматов (інвестор), Микола Савін (керуючий директор GrowthUP), Дарина Шубіна та Наталія Федотова (представники бізнес-інкубатора ГНУ ВШЕ, ідейні натхненники гри).

Перед представниками команд стояло завдання придумати продукт або послугу, яка повинна грунтуватися на технології, представленій в кейсі. В якості технології був вибраний “Розумний екзоскелет” – пристрій, що являє собою спеціальний каркас (по типу екзоскелета – пристрою, призначеного для збільшення м’язової сили людини за рахунок зовнішнього каркаса). Датчики, розташовані на каркасі, в режимі реального часу «запам’ятовують» положення кінцівки (на прикладі руки – частин руки від плеча до пальців). До пристрою додається програмне забезпечення, здатне передавати дану інформацію (у вигляді цифрового сигналу) дистанційно на будь-яку машинну систему. При цьому машинна система здатна відтворювати моторику рухів з високою точністю. Таким чином, управління робочими органами машинної системи відбувається природним чином, шляхом копіювання моторики людини. Крім того, ПЗ забезпечує візуалізацію положення об’єкта (на екрані) в режимі реального часу.
Сім команд протягом однієї години працювали над технологією та будували проекти. Фотографії там – https://www.facebook.com/growthup/photo

216 (Київ)

Скелетон – робот з екзоскелетів для гарячих точок. Таких, для прикладу, можна буде орендувати у випадках стихійних лих. Ставка на державу, як партнера. Хлопці пропонували так само використовувати скелетон для експедицій – людина в будинку, робот подорожує. Запитання від журі: а які канали зв’язку, як бути з харчуванням і ремонтом в експедиціях?
Максимум (Суми)

Масажери – маніпулятори, які людина одягає на руки. Поставляються разом з ПЗ, яке управляє маніпуляторами і вчить таким чином людину техніці масажу.
Журі: а як же бути з емоційної складової при такому вигляді масажу?

Дежавю (Одеса)

Універсальний робот для роботи в особливо небезпечних зонах. Наприклад, територія радіаційного забруднення.

Фантастична п’ятірка (Суми)

Роботи для геологічних фірм.
Питання у журі було таке ж, як і до попередньої команді: навіщо робити роботів, якщо їх і так уже роблять у промислових масштабах?

4 +1 (Одеса)

Послуга: використання роботів для колективного збору врожаю в сільському господарстві. Одна людина робить роботу, а роботи тільки повторюють її дії.
Журі: чи виправдовує ідея засоби?

5 Dimension (Київ)

Курси. Людина, яка володіє якимись знаннями в бойових мистецтвах записує на екзоскелет техніку. Інша людина одягає екзоскелет і вчить, наприклад, карате. Багаторазове використання, купівля інших курсів і тд.
Журі: а навіщо така складна схема, якщо є майстри? Проект: майстрів мало, а бажаючих багато, і суттєвий недолік при вивченні – великі групи.

Прорив (Харків)

Створення матриць творів художнього мистецтва за допомогою запису моторики рук. Кожен художник може записати свої рухи, що дозволить зробити дві і більше абсолютно однакових картини. Журі: а як же натхнення? Проект: збереглося в русі.

Переможцями стали дві команди. Одна з Києва – 5 Dimension, друга з Харкова – Прорив. Вони дуже розсудливо і цікаво описали свої проекти, відмінно працювали командами, добре відповідали на запитання. особливо хочу відмітити 5 Dimension – приклад того, що нестандартне мислення цінується більше ніж педантична підготовка. У цієї команди не було презентації, але вона змогла вибороти перемогу!

Команди поїдуть представляти Україну на фінал до Москви, який відбудеться в травні.

Щасти їм!

Leave a Reply