Стартапи: якомога швидше і простіше

Перша і найважливіша заповідь для тих, хто має намір почати працювати над своїм стартапом вчить: не винаходь велосипед, користуйся вже наявними рішеннями, грамотно інтегруючи їх у свій продукт.
Я воістину вважаю це чудовою порадою і завжди озвучую її всім, хто просить оцінити їхню ідею та варіанти реалізації.

Чому важливо пам`ятати про це? 

Безліч людей, що володіють потрібними технічними навичками і вирішують взятися за створення якогось проекту, в першу чергу згадують увесь свій досвід “боротьби” з тими чи іншими існуючими рішеннями, і беруться за написання чогось свого “саметакогояктреба”, витрачаючи купу часу на розробку, замість того, щоб витратити його на спілкування з кастомерами, аналіз ринку та конкурентів. А насправді, все можна було реалізувати на простому двигунці з використанням twitter bootstrap. І цього б вистачило, як мінімум для підтвердження висунутих гіпотез.

Наразі, існує безліч опенсорсних рішень, які варто брати за основу. В побудованому з доступних і безкоштовних рішень проект зможе розібратися кожен середньостатистичний програміст. Що заважає, у разі успішності, переписати все дійсно на достойному рівні на підняті в раунді гроші. А в разі неуспішності, це зекономить зусилля всій команді.

Днями на очі трапилася стаття, де хлопці розповідають, що створили такі прості “блоки” для бекенду мобільних додатків. Зокрема, вже реалізовані: база даних користувачів, логіни, чат, зберігання файлів, рейтингів (для ігор) та багато чого іншого. Таким чином, розробники можуть зосередитися на розробці самих механік, які легко можна буде виконати за допомогою API.

Залишити відповідь