RaiseIT – нарайзи собі на проект: практичні поради та реальні кейси

Raise IT

Якщо у мене виникне ще одна залежність, про інтернетну я замовчую, то ці хлопці та дівчата зробили надзвичайний вклад у неї. Вони запросили, зібрали, організували, привезли, розгорнули… та ще ціла купа “рухливих” дієслів.

Досі не розумієте про що я?

Тоді пропоную ознайомитися з моїми враженнями та короткими замітками з конференції по фандрайзингу RAISEIT (raiseit.com.ua), на яку я вчора мав щастя бути запрошеним!

Перша сесія

Андрій Клименко перший мав слово і його тема стосувалася “Соціальної відповідальності як сучасного тренду”. Спікер одразу задав аудиторії вектор своїми запитаннями про тих, хто є “основою економічного і соціального розвитку”. Ананлізуючи соціальну відповідальність Андрій наголосив, що у кодного свої мотиви. Та найчастіше це: привілея, хоббі, підтвердження соціального статусу чи, навіть, гра… У приклад він ставить Річарда Бренсона та Аніту Роддік, підкріплюючи розповідь їхніми цитатами.

Олеся Полудненко, медіа-менеджер Unilever, ділилася секретами “Спонсорство: як компанія шукає, відбирає та фінансує проекти”. Тут практики було багато. Для себе відмітив, що компанії схожі на ту, яку представляє Олеся при спонсорування керуються:

– масштабом (зацікавлення ЗМІ, кількість відвідувачів);

– тралдиційним способом оцінки (вартість одного контакту, рейтинг проекту, повернення інвестицій, величина аудиторії);

– нетрадиційний спосіб оцінки (відповідність проекту завданням ТМ).

Друга сесія

Другу сесію розпочав Микола Савін, який поставив собі за мету донести до аудиторії важливість правильного написання бізнес-плану. Зокрема, перші слова чітко давали зрозуміти, як не варто починати і як рухатися від складного до простого. Що стосується структури бізнес-плану, в групі опис-проблема-вирішення найважливішою таки є наявність проблеми, про що часто забувають. Не менш важлива підготовка до презентації, адже у першу чергу для себе варто відповісти на питання: хто?, коли?, де?, як?, за що?

Пані Олександра Состіна теж побудувала свою презентацію на практичних порадах, що, на мою думку, є найціннішим контентом для такої справи, як фандрайзінг:

– дізнатися про компанію та її “благодійний профіль” якомога більше;

– дізнатися які проекти вже фінансувала компанія;

– дізнатися хто відповідає за відбір проектів;

– не відсилати презентацію на загальну адресу, а після – зателефонувати і переконатися, що вона потрапила в потрібні руки.

Також, Олександра наголосила на циклові компанії вкінці якого бюджет наново розподіляють. Буде чудово, якщо вдастся втрапити з пропозицією саме в такий момент!

Третя сесія

Перерви не затягувалися, адже попереду ще маса цікавих доповідей!

Денис Довгаль розповідав про знання, необхідні при залученні інформаційних партнерів. За версією Дениса потрібна не багато не мало – сенсація. Найкраще, якщо це буде флешмоб. Адже увага ЗМІ прикута лише до тематичних резонансних подій або до знаменитостей. Від цього й слід відштовхуватися.

Віта Кравчук презентувала аудиторії широкий набір корисних фактів і навіть лайфхаків повёязаних з нетворкінгом. Признаюся, я багато чув\читав\пробував, але дещо й для мене було новинкою. Та було серед всього почутого таке, що сколихнуло увесь зал і увесь твіттер (про нього розкажу пізніше). Віта дала одну надзвичайно цінну пораду: “Коли знайомишся з людиною не думай, що вона зможе зробити для тебе, а думай, що ти можеш зробити для неї”!

Наступного спікера представляли, як експерта із студентського самоврядування. І те, що показав Артем Михайлюк на реальних кейсах із свого досвіду, лише підтверджує сказане. Артем переконаний, що фандрайзинг – це технології помножені на ресурси і брати потрібно усе: гроші, товари, послуги, людей та інформацію. Один із його кейсів пояснює, що інколи погано бути “знайкою”, тоді нереальне дійсно здається нереальним.

Про фандрайзинг в неприбуткових організаціях розповів Сергій Шахов. Як і Артем Михайлюк, Сергій радить концентруватися не тільки на грошах, але й на інших ресурсах.  Багато уваги він приділяє розмежуванню та уточненню термінів. Зокрема, це стосується донорства, меценатства та спонсорства. А Сергіїв кейс “Тарасівська амбулаторія” просто примусив вибухнути зал оплесками.

Більше студентської практики у темі “Основні помилки у процесі фандрайзингу. Як їх уникнути?” від Олександра Санченка, де він розповідає про ворогів кожного фандрайзера: відсутність планування, погану звітність та відсутність спадковості.

Про Ваче Давтяна я навіть не уявляю що сказати. Єдина порада від мене – сходіть і послухайте його, бо він повний мудрості, такої мудрості, якою віє від біблійних мудреців!

Заключним у конференції Raise IT став Павло Носіков, який розповів про роботу з грантоносними організаціями. Дуже стисло та вартісно. Павло радить запам`ятати 3 основні правила:

– говоріть на “пташиній” мові інвестора;

– дрес-код;

– інсайд.

Тві-тусовка

Приємним моментом була невеличка тві-тусовка, що сформувалася на задніх рядах навтпроти однієї з тві-вол. Я мав приємність брати участь в онлайнових обговореннях та офлайнових коментарях до них. Суперські враження!

Гіпнотизер

Колись я думав, на кожній конференції є людина, що прийшла позаважати іншим нетворкатися і креативити. І от, вона (людина) дала про себе знати й тут. Після доповіді одного із спікерів мікрофон потрапив до рук “гіпнотизерові”, як він сам сказав про себе. Так от, цей пан, замість того, щоб креативити з нами почав ганьбити нас. Мовляв, 80% того, що пишуть на тві-вол – непотрібне сміття. Скажу лише, що він явно не має уявлення про призначення твіттера взагалі та на конференціях подібного масштабу зокрема.

Призи

Призи були. Я традиційно налаштувався виграти, що й відбулося в кінцевому результаті. Подарували мені книгу “Фандрайзинг від А до Я”, за що організаторам величезне спасибі.

Подаки, ще подяки

Окремо хочу подякувати Тарасові Стаднікову за запрошення на конференцію, за чудових спікерів та класну тві-вол.

Величезний привіт всій команді Raise IT – ви молодці, побачимося!

Фото

Перші фото можна дивитися в альбомі від Igor Solodov – Raise it Ukraine -1st Conference.

Там же я взяв фото для тізеру цього матеріалу. Тому Ігореві окреме спасибі.

Обговорення

Один із спікерів запропонував створити на Facebook групу в якій можна буде задавати питання і отримувати на них адекватні відповіді. Організатори максимально швидко реалізували це. Читайте Raise It Community