Нотатки для стартапів №3 — Що стартапам треба знати про due diligence

Це вижимки, які я роблю для себе під час спілкування з людьми та перечитування матеріалів. Раз на два тижні ділюся нотатками з підписниками персональної розсилки. У блозі матеріал з’являється пізніше — для архіву

Підпишися на розсилку — http://opryshok.com/nds. Я використовую блог як архів — записи у ньому з’явлються через місяць після розсилки.


 

Що стартапам треба знати про due diligence (розказує Анна Смірнова, фонд GrowthUP+)

  • В команду по due diligence входять люди з фінансовим минулим.
  • Коли і чому — на стадії отримання інвестицій чи при продажі (поглинання, IPO), щоб оцінити фінансову привабливість компанії.
  • Як довго — 1-12 місяців. Залежить не лише від команди, яка проводить due diligence, а й від Limited Partners фонду та стартапу.
  • Аналізується: 1) історія (що було до due diligence у проекта та засновників), 2) що є зараз (структура компанії, клієнти, прибутки), 3) прогнозування.
  • Напрямки due diligence. 1) бізнес/продуктова частина (продукт, ринок і конкуренція, монетизація, команда). 2) юридична частина (IP, корпоративні доки, комерційні доки, інше). 3) список доків (Executive Summary, презентація, попередня домовленість між засновниками, опис технології, конкурентний аналіз, фінансовий план, дорожня карта).
  • Треба/не варто. Веди прозору діяльність, внось апдейти у документи, відповідай оперативно, будь чесним. Не замовчуй, не захоплюйся, не показуй робочі та внутрішні документи.

Підпишися на розсилку — http://opryshok.com/nds.

Leave a Reply